مراکز میزبان بیلبائو بیلبائو لالیگا اسپانیا

مراکز: میزبان بیلبائو بیلبائو لالیگا اسپانیا بتیس آدوریس

گت بلاگز وب‌گردی سایه روشن اشتغال

نماینده ی مجلس گفت: متاسفانه بانک اطلاعاتی مشخص جهت تعیین تعداد بیکاران در کشور وجود ندارد.

سایه روشن اشتغال

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان،عبدالرضا مصری نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه ی تیتر امشب با بیان اینکه یکی از وظایف وزارت کار ایجاد بانک بیکاران هست، گفت: ما هیچ برنامه ای جهت ایجاد اشتغال از سوی دست اندرکاران اجرایی کشور در اختیار نداریم.
زمانی که ما ندانیم چه تعداد بیکار، با چه میزان تجربه و توانمندی در اختیار داریم نمی توانیم جهت این جمعیت بدون کار برنامه ریزی جامعی داشته باشیم.

عبارات مهم : خارجی
وی افزود: همانطور که بانک اطلاعات جهت یارانه ایجاد شده است جهت بیکاران ایجاد نشده تا بتوانیم از پتانسیل آن زیاد و بهتر استفاده کنیم.

مصری افزود: جامعه امروز بویژه جامعه بدون کار از کلی گویی ها خسته شده است اند. جوانان می خواهند بدانند دقیقا چه زمانی سر کار می روند و موانع اشتغال در کشور ما کدام است؟

مصری در ادامه با طرح سوالی راجع به دلایل بیکاری در کشور تصریح کرد: اگر آسیب شناسی راجع به علل بیکاری در کشور به درستی صورت نگیرد عملا هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت و اتفاقی نمی افتد، پرسش این است که تولیدکنندگان داخلی چه فرقی با تولیدکنندگان خارجی دارند؟

او افزود: تولید کنند داخلی مجبور است وامی با بهره اوج دریافت کند، درهای مملکت به روی واردات بی رویه باز است و در نهایت قاچاقچیان بدون هیچ مشکلی در بازار جولان می دهند. این درحالیست که تولیدکنندگان و صادرکنندگان خارجی با هیچ کدام از این پرسشها روبرو نیستند.
مصری با اشاره به جایزه صادراتی 14 درصدی جهت تولیدکنندگان و صادرکنندگان خارجی یادآور شد: دولت های خارجی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان به عناوین متفاوت حمایت می کنند و انواع و اقسام مشوق ها را جهت تولیدکنندگان خود در نظر می گیرند این درحالیست که تولیدکنندگان ما با انواع و اقسام موانع روبرو هستند و عملا از هیچ مشوقی هم بهره مند نیستند.

رحیم زارع نماینده مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه رابطه بین تولید و واردات در کشور ما متعادل نیست، گفت: ما هوای تولید کنندگان نوپا را نداریم. ما با تفکر مخرب و گنجشکی در تولید به جایی نخواهیم رسید.

وی افزود: ما از بین 137 کشور دنیا در ردیف 76 و از بین 25 کشور منطقه رتبه 16 تولید را دارا هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با بیان اینکه نیاز سنجی داخلی جهت اشتغال صورت نگرفته هست، گفت: در حال حاضر 4 میلیون نفر منتظر شغل هستند.
وی افزود: در سال 1392 قانون بسیار سختگیرانه مبارزه با قاچاق تصویب شد و معلوم شد 12 و نیم میلیون دلار کالای قاچاق داریم.
منبع:پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: خارجی | اشتغال | برنامه | برنامه ریزی | برنامه تیتر امشب | سایه روشن اشتغال | بانک اطلاعات | بیکاری

سایه روشن اشتغال

سایه روشن اشتغال

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog