مراکز میزبان بیلبائو بیلبائو لالیگا اسپانیا

مراکز: میزبان بیلبائو بیلبائو لالیگا اسپانیا بتیس آدوریس

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مجلس نتوانسته اعتماد افکار عمومی را جلب کند / تاجرنیا

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ما شاهدیم که در مجلس قانون‌گذاری‌های ضعیفی صورت می‌گیرد یا نطق‌های غلط اتفاق می‌افتد و یا نوع نظارت‌ها بعضا شخصی و منطقه ای است و ا

مجلس نتوانسته اعتماد افکار عمومی را جلب کند / تاجرنیا

تاجرنیا: مجلس نتوانسته اعتماد افکار عمومی را جلب کند

عبارات مهم : اعتماد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ما شاهدیم که در مجلس قانون گذاری های ضعیفی صورت می گیرد یا نطق های غلط اتفاق می افتد و یا نوع نظارت ها بعضا شخصی و منطقه ای است و این امر باعث می شود افکار عمومی نسبت به صادق بودن نمایندگان شک پیدا کند.

علی تاجرنیا در گفت وگو با ایلنا راجع به جلسات استیضاح سه تن از وزرا که هفته گذشته گفت: من فکر می کنم استیضاح حق مجلس است و باید حق نظارت مجلس را به رسمیت بشناسیم ولی متاسفانه نحوه شکل گیری مجلس و فرآیندی که منجر به گزینش نمایندگان مجلس شده است است در واقع یک فرآیند غلط است که باعث شده است شاهد مجلسی ضعیف باشیم. متاسفانه هر چه از گذشته به حال آمدیم منافع شخصی نمایندگان نه تنها در منافع ملی بلکه بر منافع جناحی آنها نیز می چربد. من استیضاح های اخیر را عمدتا ناشی از این نوع نگاه و رویکرد می دانم.

مجلس نتوانسته اعتماد افکار عمومی را جلب کند / تاجرنیا

تاجرنیا با اشاره به نمایندگانی که اولویت آنها منافع شخصی است گفت: درواقع بخش عمده این نمایندگان کسانی هستند که خارج از وظایف مهم ارزش خواسته هایی دارند. حال اگر جزو افراد خوب باشند منافع منطقه ای را در نظر می گیرند که به نظر من آن هم وظایفشان نیست. به هر حال عدم تحقق خواسته هایشان منجر به استیضاح می شود و این به آن معنا نیست که وزرای دولت کار خود را درست انجام می دهند و نقدی بر آنها وارد نیست یا مجلس نباید نظارت کند. اگر استیضاحی صورت می گیرد باید دلایلی جدی تر و درست تر داشته باشد.

وی تصریح کرد: من عدم نقش احزاب و از بین رفتن فراکسیون های براق حزبی را در این گونه معامله گری ها بی تاثیر نمی دانم. این مساله چند مسئله دارد و آن از بین رفتن بخشی از وقت وزراست. ضمن اینکه افکار عمومی خواسته هایی دارند که با این عدم رای بازگشت به نقطه اول هست. احساس می کنم مجلس در جهت توسعه گام برنمی دارد و نگاه شخصی و منطقه ای را اولویت قرار داده است.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ما شاهدیم که در مجلس قانون‌گذاری‌های ضعیفی صورت می‌گیرد یا نطق‌های غلط اتفاق می‌افتد و یا نوع نظارت‌ها بعضا شخصی و منطقه ای است و ا

تاجرنیا با تاکید براینکه اعتبار مجلس با کارها اخیر زیر پرسش است گفت: از قدیم گفته اند حرمت امامزاده با متولی اوست به این معنا که مجلس خودش باید حرمت خودش را نگه دارد. هنگامی که ما شاهدیم که در مجلس قانون گذاری های ضعیفی صورت می گیرد یا نطق های غلط اتفاق می افتد و یا نوع نظارت ها بعضا شخصی و منطقه ای است باعث می شود افکار عمومی نسبت به صادق بودن نمایندگان شک پیدا کنند.

وی افزود: طبیعی است وزیری که جهت پرسش و پاسخ آمده نقطه نظرات خود را بیان کند و این توهین به نمایندگان نیست. البته همه باید حرمت نمایندگان مردم و مجلس را رعایت کنند ولی پیش از مردم، خودِ مجلس باید احترام خود را نگه دارد. مجلس در طی این دو سال اصلا نتوانسته اعتماد افکار عمومی را جلب کند. به نظر من نمایندگان قبل از نقد دولت خود را نقد کنند.

نماینده مجلس دوره ششم گفت: استیضاح باعث شد اعتماد افکار عمومی به مجلس و دولت کمتر شود و در نهایت مردم را به نهادهای حاکمیتی بی اعتماد کرد. وزرایی که در مجموعه دولت هستند باید از نقاط جدی تری مورد پرسش قرار می گیرند. ولی عدم وجود نگاه های کارشناسانه در مجلس باعث شد این استیضاح ها تنزل پیدا کرده و به خواسته های شخصی نمایندگان خلاصه شود. مجلس باید به عنوان نماینده مردم مقتدر باشد ولی این استیضاح اقتدار مجلس را زیر پرسش برد.

مجلس نتوانسته اعتماد افکار عمومی را جلب کند / تاجرنیا

واژه های کلیدی: اعتماد | استیضاح | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog